Posielanie peňazí domov do Zimbabwe

"Je to krásna krajina a dáva jej veľa rôznych príležitostí, aby sa nedostala tam, kde žijeme v Spojenom kráľovstve," hovorí Steven.
Rozsah služieb, krajín a možností ponúkaných aplikáciami na prevod peňazí sa v posledných rokoch rapídne zvyšuje a prináša záchrannú linku rodinám, ktoré sú závislé od hotovosti zo zahraničia.

investice
 
Pár, ktorí obaja pracujú v oblasti IT, žijú v blízkosti Watfordu severne od Londýna. Jennifer pochádza zo Zimbabwe a mala záujem o svoju dcéru Isabellu, 14 rokov, aby získala vzdelanie podobné tomu, ktoré mala.
Ale keďže školy v Zimbabwe majú tendenciu účtovať poplatky, museli nájsť spôsob, ako dostať do krajiny 3 000 dolárov (2 200 libier) peňazí. A nová technológia im umožňuje platiť školné priamo.
 
Najmä jedna on-line služba pomohla Stevenovi a Jennifer Barkerovi. Používajú Zympay, ktorý od roku 2016 pomáha ľuďom platiť účty cez hranice.
 
"Zvyčajne trvalo dva až tri dni na odoslanie platby, ale teraz môžeme platiť poplatky priamo na Isabellovu školu a získať takmer okamžité potvrdenie," hovorí Steven.
 
"Je to oveľa rýchlejší, pohodlnejší a neprispieva žiadny z poplatkov, ktoré tradičné metódy účtujú, pričom všetky spoločnosti, ktoré sa podieľajú, budú robiť zníženie."
 
Problémy s prevodmi
Problém odosielania peňazí cez hranice – remitencie – je zdieľaný mnohými migrantmi po celom svete, ktorí posielajú hotovosť späť domov.
Existuje niekoľko ťažkostí, v neposlednom rade aj vysoké náklady.
 
Zhoršuje to skutočnosť, že v mnohých krajinách je obmedzený prístup k základným finančným službám.

peníze
 
Podľa Svetovej banky je medzinárodná migrácia na najvyššej úrovni s viac ako 250 miliónmi migrujúcich pracovníkov na celom svete.
 
Jeho najnovšia faktúra hovorí, že migranti kolektívne pošlú každoročne viac ako 600 miliárd dolárov svojim rodinám, čo znamená, že remitencie sú veľké podniky.
 
Až donedávna na trhu prevládali obrovské firmy na prevod peňazí, ako sú Western Union a MoneyGram.

4.1
19